Adventinė popietė „Laikai gerumą širdyje, tarytum duoną rankoj...“

Vėl baigiasi metai. Šviesos laikas trumpėja ir žaisminga rudens spalvų paletė jau praeityje. Atėjo prieškalėdinis susikaupimo metas.

Galime nors trumpam pamiršti nuolatinę darbų rutiną, apmąstyti, ką reikšmingo, gražaus ir gero padarėme per šiuos metus.

Šis metas kviečia ramiam pasibuvimui ir bendrystei. Berteškių biblioteka tradiciškai kiekvienų metų pabaigoje sukviečia į adventinį renginį. Šiais metais vykusioje adventinėje popietėje dalyvavo dr. Daiva Šeškauskaitė.

Nenuilstančioji mūsų krašto etnologė supažindino su senovės lietuvių Advento papročiais bei tradicijomis. Tradicinėse gruodžio mėnesio lietuvių šventėse išliko nemažai senųjų tikėjimų reliktų.

Tai liudija ir švenčių pobūdis: jos neskubios, trunkančios keletą dienų, reikalaujančios ilgo pasiruošimo, nes gaminami ypatingi valgiai, puošiami namai. Žiemos šventėse tariamai bendraujama su protėvių vėlėmis, tuo siekiant numatyti ateitį, būsimų darbų sėkmę.

Popietės dalyviai perdavė iš rankų į rankas šventinius sveikinimus, linkėdami vieni kitiems ramybės, gerumo ir džiaugsmingo laukimo. Į svečius atvykusios Skirmantiškės bendruomenės moterys pakvietė ragauti jų kaimo šeimininkių pagamintų kūčių patiekalų. Ypatingai sužavėjo žemaitiškas pasniko valgis: bulvės su lupenomis ir jų pagardas – kanapės.

Praeities tradicijų ir bendrystės įkvėpti visi į savo namus sugrįžo kupini susikaupimo ir vilties sulaukti ramaus Kūčių vakaro, linksmų šv. Kalėdų.

 

Ona Smitrienė,

RMMVB Berteškių filialo vyresn. bibliotekininkė

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.238.194.166.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...