Ariogalos stadionas – opus išlikimo klausimas

Sakoma, jog sportiškas Ariogalos jaunimas – miesto pasididžiavimas. Jaunieji futbolininkai užuot šlaistęsi po gatves tvarko stadioną bei jo aplinką, organizuoja varžybas, vyksta į svečius pas kitas komandas. Sportuodami vaikai ugdo savo charakterį. Moksliukai įgauna pasitikėjimo savimi, o peštukai – atsakomybės.

Tiesa, prasta stadiono infrastruktūra dažnai tampa kliūtimi varžyboms. Juk nežaisi futbolo ant patežusios pliurzės. O kaip pasikviesti į svečius kitą komandą, jei po žaidimo jie net neturės kur nusiprausti? Taip ir gyvena Ariogalos sportininkai – su didžiuliu entuziazmu sportuodami merdinčiame stadione. Ar yra vilties, kad kada nors tai pasikeis? Ir ar tikrai stadionui reikia pokyčių?

Steponas Nacius, organizacijos „Ariogalos vienybė“ prezidentas:  

- Nemanau, kad tą vietą galima vadinti stadionu. Tai tik pieva gražioje vietoje, be jokios infrastruktūros. Be to, kol kas politikai neskuba įteisinti šios vietos kaip stadiono. Greičiausiai yra ne vienas, kuris norėtų teritoriją panaudoti kitais tikslais. Net krepšininko Sabonio įmonės atstovai domėjosi tuo sklypu. Jei tikėtume stadiono ateitimi, rekonstrukcijos reikia šimtu procentų. Kol kas ten išvis negalima nieko daryti. Lietuvos futbolo federacija tik išimties tvarka leisdavo mums priimti svečius. Negalime į varžybas atvažiavusiems vaikams pasiūlyti nusiprausti duše. Nėra net tualetų. Sąlygos apverktinos. Rudenį pats geriausias metas žaisti futbolą. Tačiau stadione nėra apšvietimo. Dar didesnis mūsų galvos skausmas – nekultūringi stadiono lankytojai. Sportuojantys Ariogalos vaikai stadioną prižiūri jau tris metus. Patys jį susitvarkėme, tačiau mūsų darbo niekas negerbia. Po švenčių visur mėtosi krūvos šiukšlių. Būna, iškylauja moksleiviai su mokytoja, susikuria laužą. Ir tu jiems nepaaiškinsi, kad ugnis niokoja specialią sportui pritaikytą pievelę. Tokių atvejų buvo ne vienas.

Per tremtinių šventę pievą išvažinėjo sunkiasvorė technika. Niekas net neatsiprašė, liepė patiems susitvarkyti. Ne kartą regėjau ir kaip į šventę atvažiavę svarbūs rajono žmonės statosi automobilius pievoje. Per tris metus, kol stadionu rūpinasi „Ariogalos vienybė“, jame vyko apie 60 varžybų, daug švenčių, sąskrydžių. Tačiau ar kas mums per tą laiką nuoširdžiai padėjo rūpintis vieta, kuri visiems teikia naudą? Dabar žiūriu tris metus atgal ir matau – aš paverčiau vaikus vergais. Kartu su jais rinkome šiukšles, pjovėme žolę, tvarkėme aplinką. Visus pinigus, gautus iš rėmėjų, skirdavome stadiono tvarkymui. Pagal sutartį, Savivaldybė leido bet kam naudotis tuo stadionu. Kas norėjo, tas mindė, tačiau rūpindavomės mes vieni. Kiek taip įmanoma? Prieš tris savaites nunešiau į Savivaldybę kreipimąsi. Lai turisi tą stadioną ir daro su juo ką nori. Nebeorganizuosiu ir treniruočių. Tris metus dirbau „neapmokamą“ darbą. Daugiau nebegaliu to sau leisti. Nesakau, kad palieku vaikus. Būsiu su savo futbolininkais, kiek jiems manęs reikės. Tačiau atėjo laikas, kai reikia skirti laiko ir savo šeimai, darbui. Džiaugiuosi matydamas, kad futbolas pakeitė Ariogalos jaunimą. Išaugo daug puikių jaunuolių. Kurie, neturėdami šio užsiėmimo, galėjo nueiti blogais keliais. Prisimenu, jog kai kurie sportininkai buvo tikri „blogiukai“. Bet mano akyse jie keitėsi, stiprėjo jų asmenybės, augo atsakomybė. Stengėmės ugdyti ne tik kūną, bet ir jauno žmogaus mąstymą. Dabar jau ir patys vaikai randa savo tarpe lyderius, kurie neleis futbolui numirti. Tikiu jais ir globosiu, kiek tik reikės. Na o dėl paties stadiono... Vargu, ar kas pasikeis. Politikai nerodo iniciatyvos. Gal ką ir pašnekės prieš rinkimus, bet tuo viskas ir baigsis. Gal tikrai Raseiniams nereikia sportuojančio jaunimo? 

Renata Aleksiejienė, Ariogalos miesto seniūnijos seniūnė:

- Stadionas miestui, be abejo, yra reikalingas. Šiuo metu jo būklė atrodo patenkinama. Juk kasdien stadionu rūpinasi „Ariogalos vienybė“. Jie pjauna žolę, ravi piktžoles, renka šiukšles. Kiek žinau, ta žolytė prižiūrima pagal Lietuvos futbolo federacijos nurodymus. Veja turi atitikti specifinius reikalavimus. Dėl bendro darbo stadionas atrodo ganėtinai gerai. Nors visuomet gali būti geriau. Sakote, Steponas ketina apleisti stadioną? Man labai gaila tai girdėti. Tuomet neabejoju, kad jis apšeps. Manau, jog tuo reiktų susirūpinti. Palaikydami gerą stadiono infrastruktūrą investuotume į vaikus, ateitį, sveikatą. Jaunimo užimtumas yra prioritetas. Tikiuosi, jog stadionas netaps apleistas ir bus toliau tinkamai naudojamas jaunųjų sportininkų labui.

Arvydas Stankus, Ariogalos gimnazijos direktorius:

- Uoj, ten vien aistros. Džiaugiuosi, kad mano žinioje yra mokyklos stadionas ir nereikia veltis į miesto stadiono reikalus. Daugiau nenorėčiau kalbėti. (Paklaustas, ar stadionas yra tinkamas sportuoti) Žiūrint apie kokio lygio sportą mes kalbame. Kada ten paskutinį kartą buvo kokia aukšto lygio komanda atvažiavusi? Ar prisimenate? O vaikučiai tai visur kaimuose sportuoja. Normalus stadionas. Tačiau daugiau nieko nekomentuosiu.
 
Darius Ulickas, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys:

- Ariogališkiai turi didelį, fantastiško grožio vietoje esantį stadioną. Jis iš patvorių pritraukia jaunimą ir suteikia jam galimybę kitaip leisti laisvalaikį. Stadione vyksta šventės ir renginiai. Nesuprantu, kaip gali kilti klausimas, ar stadionas reikalingas? Vienareikšmiškai – taip. Juolab, kad yra žmogus, galintis puikiai panaudoti stadioną, suburti jaunimą, organizuoti varžybas bei treniruotes. Kalbu apie Steponą Nacių. Žmogų, be kurio vietoje šio stadiono dabar, ko gero, būtų šiukšlynas. Ne linksmiau būtų žvelgti ir į miesto jaunimą. Mano paties sūnus – sportininkas. Žinau, kaip teigiamai sportas veikia vaiko charakterį, padeda formuotis sąmoningai ir atsakingai asmenybei. Vaikai, kuriuos dabar matome susibūrusius aplink Steponą – unikalūs. Jie atsisako svaigalų ir vietoje jų renkasi futbolą. Kur jūs dar tai matėte? Dabar laikai, kai nelabai nustebsi pamatęs trylikametį su „bambaliu“. O štai sportuojantis jaunimėlis stebina ir džiugina. Mūsų pareiga yra šimtu procentų palaikyti šį jaunimą, skatinti jų veiklą. Žinoma, prie to prisideda ir stadiono klausimas. Akivaizdu, jog Rajono savivaldybės taryba turi iškelti šią problemą. Siekiant išsaugoti ir atgaivinti Ariogalos stadioną, reikia teikti siūlymą, kad stadiono rekonstravimo ir modernizavimo darbai būtų įtraukti į Vyriausybės investicinę programą. Tikiuosi, kai mūsų valdininkai susipras tai padaryti, aš jau būsiu Seime ir galėsiu pastovėti už tai. 

Kalbino Aušra Šneiderytė

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.92.28.84.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...