Gamta ir istorija-mūsų rankose renginys skirtas Žemės dienai ir Lygiadieniui paminėti

Tai tradicinis Palukščio ir Milašaičių kaimų bendruomenių renginys, į kurį susirinko   arti šimto Žemę ir šią vietą, tradicijas mylinčių žmonių. Džiugu, kad mūsų renginiuose lankosi kaimų bendruomenių (Gėluvos, Girkalnio, Didžiulių, Verėduvos, Ramonų, Ariogalos, Betygalos, Lenkelių) nariai, Rajono tarybos narys Jonas Vazgys, VVG pirminkas Vincas Blinstrubas, Bendruomenių sąjungos Raseinių sk. pirmininkė Loreta Sirvidienė, Girkalnio seniūnė Justina Šaulienė, Girkalnio mokyklos mokytojai ir moksleiviai;  visų net neišvardinsi.

Į renginį visus nuotaikingai kvietė K. Kružiko vadovaujami saviveiklininkai. Renginį pradėjome prie stendo. Prisistatė keturios stichijos- Rūta, Rita, Laima, Gražina- kurios ir vedė renginį. Susitvarkę vėliavas, prisipūtę balionus pakilome laiptais į Kejėnų archeologinį kompleksą. Jau tradicija tapo stbtelti pilkapiuose, nulenkti galvą portėviams ir, pagerbiant jų atminimą, uždegti žvakeles. O jų kiekvieną kartą atsinešama vis daugiau.... Moksleiviai padeklamavo savo sukurtas Žemei skirtas  eiles.

Žemė, tai  gimtieji namai ir užuovėja žmogui, gyvūnui ir paukščiui. Joje  gyvybės semiasi medžių šaknys, o gelmėse esantys gamtos turtai skatina žmogaus gerovę. Žemė savyje  jungia vandenį ir ugnį, vėjo dvelksmą žydinčioj pievoje. Žodžiai (mintys) – Gamtos vibracijos. Gražūs žodžiai, sukuria gražią gamtą, aplinką. Blogi, baisūs- baisią Tai yra Visatos esmė. Gamta niekados mūsų neapgaudinėja; tik mes patys nuolat apsigauname sakė stichija Žemė.

Prieš piliakalnį visus pasitiko Vandens stichija- skambėjo Girkalnio moksleivių sukurtos eilės, saviveiklininkų dainos. Plovėme Šventupio vandeniu rankas, dovanojome vandens buteliukus. Vanduo neįkainuojamas turtas. Vanduo- būtinas gyvybei. Tai pati gyvybė,- kaip sakė de Sant Egziuperi.

Ne mažiau mums svarbus oras, nuo kurio priklauso Žmogaus veikla ir gyvenimas. Šviežio vėjo gūsiu nuginama kaitra, atgaivinamas  bręstantis derlius... Nuo senovės žmonės mokėjo atspėti orus, prisitaikyti. Stichija kvietė būti daugiau gryname ore, nebijoti permainų.

Ketvirtoji stichija-visa kurianti ir naikinanti ugnis.Be jos nebūtų namų židinio šilumos, negimtų molio puodynė, nejudėtų garvežiai. Ji kalbėjo apie naudą ir pasekmes, ką gali jeigu elgiamės netinkamai. Jos kaitrios liepsnos dėka ir buvo uždegatas laužas.

O kas šiandien Žemė be Žmogaus? Būtų nežinomas susiraukšlėjęs kamuolys. Džiaugėmės susirikusiais. Kalbinome visus norinčius. Vaišinomės Žemės dovanomis – obuoliais, riešutais. Dėkojome Girkalnio moksleiviams už eilėraščius ir inkilus; muzikantams ir dainininkams- už dainas. Renginio organizatoriai priminė, kaip svarbu  mylėti Žemę, Gimtinę, šį kampelį- Kejėnus. Mylėti ne tik žodžiais, bet gerais darbais. Grąžinti. Tvarkyti.

Atsidėkodami apkabinome Žemę, ėjome rateliais aplink laužą dainuodami Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos, miela mano Dubysa, ant kalno klevelis ir kitas.

Paleidome dangaus šviesulius. Tegul džiuginą akį, tegul nuneša linkėjimus ir pasako - Mes esame. Mes čia....

Niekas neskubėjo skirstytis. Džiaugėmės puikiu oru, liaudiškomis dainomis ir linksma muzika. Jau tradicija tapo, kad po renginio visi buvo vaišinami Palukščio dvaro šeimininkių virta koše..

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.92.28.84.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...