Kameros drausmins piktadarius

Savivaldybės administracijos ir policijos pareigūnų glaudus bendradarbiavimas padeda užtikrinti saugią aplinką, gerbti asmenų teises ir laisves, stiprinti veiksmingą nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją, atskleisti ir ištirti padarytas nusikalstamas veikas, prižiūrėti saugų eismą, teikti neatidėliotiną pagalbą gyventojams.

  Įvairaus plauko nusikaltėliams bus užmautas drausmės apynasris, kai duris atvers Viešojo saugumo stebėsenos tarnyba. Jos funkciją atliks įmonė, laimėjusi viešojo pirkimo konkursą. Joje pagal slenkantį grafiką ir nustatytą valandų skaičių dirbs negalią patyrę žmonės. Darbas bus sėdimas ir nereikalaus fizinių pastangų. Taigi šiuo projektu Savivaldybės administracija prisidės ir prie neįgalių žmonių integravimo į visuomenę.

   Viešojo saugomo stebėtojai įsikurs šalia Raseinių rajono policijos komisariato Savivaldybės administracijai priklausančioje patalpoje. Čia į monitorius nutiestais kabeliais atkeliaus „gyvi“ vaizdai, kuriuos fiksuos Raseinių mieste ir rajono seniūnijose įrengtos vaizdo kameros. Jos bus kaitaliojamos iš vienų vietų į kitas pagal situaciją ir poreikį. Monitoriuose pamatę autoįvykius, eismo taisyklių, chuliganizmo ar kitus viešosios tvarkos pažeidimo atvejus, tarnybos darbuotojai tuoj pat informuos budinčius policijos patrulius. Šie per trumpą laiką nusikaltimo vietose užklups piktadarius su jų padarytais įkalčiais.

   Anksčiau viešosios tvarkos pažeidėjai buvo nustatomi tiktai kitą dieną arba dar vėliau. Reikėjo atsukti vaizdajuostę, kad būtų matomas nusikaltimo vaizdas. Dabar šis darbas bus efektyvus ne tik laiko sąnaudų, bet ir galimų pažeidėjų išaiškinimo prasme. Viešosios tvarkos stebėtojai ir pareigūnai bendraus tiesiogiai ir kontroliuos situaciją.

   Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Marijus Macis palankiai vertina šį projektą. Pasak jo, tai padės pareigūnams geriau ir operatyviau atlikti tiesiogines pareigas. Kiekviena skubi žinia apie įvykdytą arba planuojamą nusikaltimą, padeda išaiškinti skriaudikus ir užkerta kelią naujoms grėsmėms.

   Buvusi idėja kurti Viešojo saugumo stebėsenos tarnybą jau baigiama įgyvendinti. Patalpa atnaujinta, sumontuoti monitoriai, įrengta kompiuterizuota darbo vieta, į patalpą perkelti visi ryšiai iš rajone esančių vaizdo stebėjimo kamerų. Čia dirbsiantiems neįgaliesiems pritaikytas sanitarinis mazgas, jų darbui bus pastatytas patogus stalas, kėdės, taip pat yra skirta vieta nedideliam šaldytuvui, plautuvei, spintelei ir viryklei.

   „Stebėjimo pultas, visi ryšiai bus vienoje vietoje, todėl darbuotojams bus patogu dirbti, o mums nekils problemų plėsti šį tinklą, jeigu kils tokia būtinybė. Nuspręsta nupirkti dar tris didelius monitorius, kurie užtikrins geresnę stebimų vaizdų kokybę. Vaizdų kiekį ir išdėstymą bus galima keisti pagal poreikius. Dar liko išspręsti kai kuriuos techninius sprendimus, kurie leis stebėti vaizdus iš seniūnijų“, – sakė Savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjas Rimantas Simonavičius.

   „Rajono miestuose ir gyvenvietėse atnaujiname ne tik infrastruktūrą, bet ir stengiamės, kad viešosios erdvės turėtų naują kokybę bei garantuotą saugumą. Tikimės, stebėtojų pagalbos, kurių dėka seni ir nauji objektai bus saugūs. Visi mūsų projektai yra pritaikyti ir neįgaliųjų poreikiams. Malonu, kad tokiems žmonėms kuriamos naujos darbo vietos Viešojo saugumo stebėsenos tarnyboje“, – pridūrė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus, kuris apžiūrėjo naują patalpą kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Remigijumi Aču. Atnaujinta patalpa, jos nauja įranga direktoriui taip pat paliko gerą įspūdį.

   Savivaldybės administracijos vadovas taip pat apsilankė ir buvusioje Meno mokykloje, kurios pastatas po renovacijos bus panaudotas svarbiems Savivaldybės administracijos poreikiams. Nauja danga uždengtas stogas, apšiltintos ir ištinkuotos lauko sienos, įrengtas liftas žmonėms su negalia, kapitalinis remontas vyksta ir pastato viduje.

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.108.129.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...