Paminėtas Valstybinės kalbos įstatymo dvidešimtmetis

Minint Valstybinės kalbos įstatymo dvidešimtmetį 2015 m. vasario 5 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje surengta konferencija „Valstybinės kalbos įstatymo dvidešimtmetis“.

Prieš renginį prie Konstitucijos salės atidaryta paroda, skirta akademiko prof. habil. dr. Zigmo Zinkevičiaus 90-mečiui (parengta iš Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos fondų ir Zigmo Zinkevičiaus šeimos archyvų).

1995 m. sausio 31 d. priimto įstatymo kūrėjus, politikus, kalbininkus ir kitus renginio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė ir kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pranešimus skaitė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė (Kalbos politikos dvidešimtmetis ir šiandienos nuostatos), Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vadovė prof. Dr. Danguolė Mikulėnienė (Valstybinė lietuvių kalba: lūkesčiai ir rūpesčiai), Kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas (Valstybinės kalbos įteisinimas pirmaisiais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metais), Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras prof. habil. dr. Bronislavas Genzelis (Valstybinės kalbos įstatymas-Konstitucijos nuostatų įgyvendinimas).

Konferencijoje kartu su kitų savivaldybių kalbos tvarkytojais dalyvavo ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Chmieliauskienė.

      

Žiūrėkite konferencijos vaizdo įrašą:
 

Konferencijos diskusijos:


 

​Šaltinis: alkas.lt

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.145.45.143.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...