Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti tvirtinami metiniai vidutinio mėnesio darbo dienų ir  metiniai vidutinio mėnesio darbo valandų skaičiai. Šie dydžiai taikomi apskaičiuojant išeitines išmokas, kai jas moka darbdavys, ir kitais atvejais, kai reikia skaičiuoti darbuotojo, valstybės tarnautojo ar žvalgybos pareigūno vidutinį darbo užmokestį ir nenurodomas konkretus laikotarpis (pvz., kai teismai priteisia išmokėti kelių mėnesių vidutinį darbo užmokestį ir kita).

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio įsakymu yra patvirtintas 2018 metų metinis vidutinio mėnesio darbo dienų ir darbo valandų skaičius.

 

2018 metų vidutinio mėnesio darbo dienų skaičius esant penkių darbo dienų savaitei bus 20,9 darbo dienos, o  esant šešių darbo dienų savaitei – 25,3 darbo dienos.

Darbo valandų skaičius patvirtintas toks: esant penkių darbo dienų savaitei nustatomos 166,8 darbo valandos, esant šešių darbo dienų savaitei – 167,2 darbo valandos.

 

Tuo atveju, jeigu įmonės, įstaigos ar organizacijos kolektyvinėje sutartyje, darbo sutartyse arba darbo tvarkos taisyklėse bus nustatytas kitoks darbo laikas, metinius vidutinio mėnesio darbo dienų ir vidutinio mėnesio darbo valandų skaičius nustatys pati įmonė, įstaiga ar organizacija.

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.238.194.166.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...

XVII amžiaus Lietuvos bajoro knygos „Didysis artilerijos menas“ paroda

Paroda „Raseinių krašto bajoro Kazimiero Simonavičiaus knygos iliustracijos“ Raseiniuose. 2018 m. sausio 5–20 d. į Raseinius užsuks per ...