„Profesijų mugė“ Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje

Kovo 10 dieną Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje vyko tradicinė karjeros diena „Profesijų mugė“. Tradicinė, bet organizuota netradiciškai. Jau keletą metų, organizuodami šią dieną, stengėmės mokinius supažindinti su įvairiomis profesijomis, kviesdavome specialistus, studentus, kurie pristatydavo savo sėkmės istorijas, kodėl ir kaip pasirinko vieną ar kitą profesiją, kur studijavo, kokios įsidarbinimo galimybės.  Organizuodavome ir mokinių išvykas į įmones, įstaigas. Šiemet nusprendėme, kad mūsų mokiniai gabūs, kūrybingi ir apie profesijas gali sėkmingai vieni kitiems papasakoti patys.  Ši idėja buvo paskelbta beveik prieš mėnesį, klasės burtų keliu išsitraukė, kokias profesijas pristatys ir prasidėjo pasiruošimas. Suburta komisija paskelbė, kad bus renkami informatyviausi, vaizdingiausiai pateikti, išradingiausi profesijų pristatymai.

Mažieji gimnazijos bendruomenės nariai – priešmokyklinukai – keliavo per klases ir susipažino su įvairiomis profesijomis, kiek vyresni – pradinukai, ne tik vaikščiojo ir stebėjo, bet ir fiksavo, su kokiomis profesijomis susipažino, rinko labiausiai patikusias, jas ne tik nupiešė, bet ir grafikuose pavaizdavo pasirinkimų dažnumą.

Na, o vyriausieji (pradedant penktokais) „iš kailio nėrėsi“, kad tik jų pristatymas būtų kuo išradingesnis, šmaikštesnis, įvairesnis. Susipažinome su daugybe profesijų: prekybininkais (viskas pagal reikalavimus, buvo ir kasos aparatas), padavėjais, kulinarais, statybininkais, visažistais, žurnalistais, kultūros darbuotojais, treneriais, amatininkais ir t.t. Kai kuriuose kabinetuose buvome priversti atlikti užduotis, pabūti manekenais ar, kas daug maloniau, paragauti skanėstų.  Komisiją sužavėjo kinologų, daržininkų, masažistų  prisistatymas, o kai nuėjome pas statybininkus, pasijutome kaip statybų aikštelėje.  Išradingi III b gimnazijos klasės mokiniai į talką pasitelkė ir tikrus specialistus – manikiūrininkę Vilmą, policininkus Darių ir Giedrę ir net patį Amsį!

Sudėtinga buvo išrinkti pačius geriausius, nes geri, išradingi, kūrybingi buvo absoliučiai visi. Vis tik išradingiausiai pristatyta buvo kinologo profesija (5a klasė), vaizdingiausiai – statybininko (IIb klasė), informatyviausiai – padavėjo (Ib klasė)  ir gausiausiai informacijos apie įvairias profesijas pateikė III b klasė. Nugalėtojai gavo padėkas ir saldžius prizus. Na, o Aurimas Karosas ir Ovidijus Kalinauskas buvo apdovanoti papildomais prizais už įspūdingą profesijos pristatymą.

Apibendrindama šią dieną daug gražių žodžių pasakė gimnazijos direktorė Danutė Janukienė, dėkojo mokiniams ir auklėtojams už išmonę, įdėtą darbą ir sukurtą puikią nuotaiką. Renginio pabaigoje buvo įteiktos padėkos fotografijų konkurso „Profesijų pasaulyje“ nugalėtojams. Fotografijų paroda gimnazijos vestibiulyje veikė visą mėnesį.

Karjeros dienai šiais metais „dirigavo“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Jonaitienė ir pradinių klasių mokytoja Raigeda Buzienė, o fotografijų konkursą organizavo socialinė pedagogė Romena Antanavičienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Jonaitienė

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.145.45.143.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...