Raseinių forume naudingos žmonių su negalia pastabos ir siūlymai projektų rašymui

Raseinių miesto savivaldybėje šiandien vyko antrasis regioninis forumas „Kartu veikime drąsiai“. Į forumą susirinkę Kauno ir Tauragės regionų žmonės su negalia aktyviai diskutavo ir aiškinosi projektų teikimo niuansus.

Pasak žmones su negalia atstovaujančių organizacijų vadovų ir kitų diskusijos dalyvių, vykdydami projektus sėkmingai integruotis bei savo gyvenimo sąlygas pagerinti galėtų kur kas daugiau negalią turinčių žmonių, bet koją neretai pakiša pačių žmonių neryžtingumas, taip pat trūksta informacijos arba jos prieinamumo skirtingoms asmenų, turinčių negalią, grupėms.

Raseinių rajono savivaldybėje diskutuodami apie socialinės reabilitacijos paslaugų projektus negalią turintys asmenys pateikė vertingų pasiūlymų, kaip būtų galima pagerinti paramos paraiškų teikimą ir paskatinti bendruomenės narius aktyviau vykdyti projektus. Viena pagrindinių pastabų projektų teikimui – negalios ir jai būtinų socialinės reabilitacijos paslaugų diferencijavimas.

„Diskusijos metu sulaukėme itin naudingų komentarų ir pastebėjimų projektų finansavimo aprašo korekcijoms, taip pat pasiūlymų organizuoti projektų rašymo mokymus, skirtus tiek organizacijų vadovams, tiek asmenų su negalia bendruomenės nariams. Būtinai atsižvelgsime į šias pastabas ir stengsimės žmonių su negalia bendruomenei pateikti dar aiškesnį dokumentą, kuriuo vadovaudamiesi jie galėtų drąsiau ir gausiau teikti savo projektus“, – sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, šiuo metu Kauno regione gyvena 63 tūkst. žmonių, turinčių negalią. Nors regione per metus pateikti 67 socialinės reabilitacijos paslaugų, skirtų žmonėms su negalia, projektai, o vien Kauno mieste gautos 25 tokių projektų paraiškos, visgi ši galimybe pasinaudojo vos 8 proc. Kauno apskrityje gyvenančių asmenų su negalia, iš viso 5167 žmonės.

Statistika rodo, kad situacija panaši ir Tauragės regione. Čia 2014 m. savarankiškai paramos siekė ir projekto metu socialinės reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo maždaug 11 proc. Turagės apskrityje gyvenančių žmonių su negalia, iš viso 1001 žmogus.

Žmonėms su negalia skirti forumai „Kartu veikime drąsiai“, gruodžio 3 d. prasidėję renginiu Panevėžyje, gruodžio 9 d. vyks Ukmergėje, gruodžio 11 d. – Telšiuose ir gruodžio 15 d. – Marijampolėje. Renginiuose dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Panevėžio, Raseinių, Ukmergės, Telšių ir Marijampolės regiono neįgaliųjų organizacijų atstovai, taip pat kviestiniai svečiai. Forumus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Neigaliųjų reikalų departamentas.

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.92.28.84.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...