Turininga kelionė į Vilnių

Lenkelių kaimo bendruomenės pirmininkei Skaidrutei Žuvelaitienei, bendruomenės tarybai ir aktyvui ši karšta vasara itin kūrybinga. Nesenai suorganizavę bendruomenės įkūrimo 10 metų jubiliejaus šventę, Senjorų dienos iškylą į Šiluvą, šį kartą aktyvistai pakvietė bendruomenės narius dalyvauti ekskursijoje po mūsų šalies sostinę - Vilnių.

Pagrindinis kelionės tikslas buvo aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą. Čia ekskursijos dalyvius pasitiko Lietuvos Respublikos Seimo narės Rimos Baškienės padėjėjas Andrius Gaidamavičius. Jis keliautojus lydėjo po Seimo II ir III rūmus, po Plenarinių posėdžių ir Spaudos konferencijų sales, po kitas patalpas, pasakojo apie jų paskirtį, įrangą, technines galimybes. Ypač visus sužavėjo popiežiaus Jono Pauliaus II aula, skirta poilsiui, susikaupimui ir maldai. Spaudos konferencijų salėje įvyko trumpas, tačiau turiningas pokalbis apie šiandienos aktualijas, įstatymų rengimą, seimo narių ir jų padėjėjų darbą. Pokalbyje aktyviai dalyvavo ekskursijos dalyvius kelionėje lydėjęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Raseiniuose Artūras Rauličkis, Seimo narės R. Baškienės padėjėjas Andrius Gaidamavičius, bendruomenės nariai.

Sekantis kelionės objektas – Verkių rūmai. Tai – vienas vertingiausių klasicizmo ansamblių Lietuvoje, pastatytas XVIII amžiuje. Ekskursijos dalyviai išklausė gidės pasakojimą apie rūmų istoriją, gėrėjosi įmantriu rūmų interjeru. Nuo parke įrengtos apžvalgos aikštelės pasigrožėję atsiveriančiu nuostabiu reginiu į Neries vingius ir Vilniaus apylinkes, keliautojai pasuko į miesto širdį – Katedros aikštę. Aplankę šv. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedrą baziliką, vieni ekskursijos dalyviai pasivaikščiojo akmenimis gristomis senamiesčio gatvelėmis, dar alsuojančiomis romantiška praeities dvasia, kiti pabuvojo Valdovų rūmuose. Kai kas spėjo užkopti ir į Gedimino kalno bokšto viršūnę ar pasimėgauti Sereikiškių parko medžių paunksme. Kiekvienas keliautojas galėjo rinktis lankomus objektus ir pramogas pagal savo pageidavimą.

Kelionės metu buvo pravesta ir saugaus eismo pamokėlė, primintos pagrindinės saugaus keliavimo mieste taisyklės, įteikti atšvaitai jų dar neturintiems ekskursantams. Tai projekto „Saugus eismas bendruomenėse“, kuriame dalyvauja ir Lenkelių kaimo bendruomenė, dalis.
 
 
                                                                                     Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.108.129.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Patvirtintas 2018 metų metinis vidutinis darbo dienų ir darbo valandų skaičius

Vadovaujantis Darbuotojo, valstybės tarnautojo ir žvalgybos pareigūno vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos aprašu, kasmet turi būti ...

Keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas primena, kad 2018 m. sausio 1 dieną įsigalioja nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka...