Kreipkis ir gauk nemokamą teisinę pagalbą bei nusikaltimu padarytos žalos atlyginimą

Valstybės garantuojama teisinė pagalba, kurią finansuoja valstybė, susideda iš Pirminės teisinės pagalbos ir Antrinės teisinės pagalbos.

Pirminė teisinė pagalba teikiama kiekvienoje šalies savivaldybėje, čia žmonės konsultuojami teisinėmis temomis. Konsultacijomis gali pasinaudoti visi, neatsižvelgiant į turto ir pajamų lygį- kiekvienas gali gauti nemokamą vienos valandos konsultaciją kiekvienu jam rūpimu klausimu.

Antrinė teisinė pagalba Lietuvoje teikiama nuo 1995-ųjų metų. Jos teikimą administruoja Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, kurios steigėjas yra Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.

Valstybėje sudarytos sąlygos lygiai vienodai siekti teisingumo ir tiems žmonėms, kurie gauna nedideles pajamas ir neturi turto- bylinėjimosi ir advokato paslaugų išlaidas tokiais atvejais padengia valstybė. Todėl, kuomet prireikia teisinių paslaugų, reikėtų kreiptis į Tarnybą ir teirautis, ar yra galimybė gauti n e m o k a m ą teisinę pagalbą. Siekiama, kad valstybės garantuojama teisinė pagalba taptų prieinama vis didesniam žmonių ratui.

Smurtinis nusikaltimas  Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nurodyto nusikaltimo sudėties požymių turinti veika, kuria buvo tyčia atimta žmogaus gyvybė arba sunkiai ar nesunkiai sutrikdyta jo sveikata, arba apysunkio, sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo žmogaus laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ar neliečiamumui sudėties požymių turinti veika. Smurtiniu nusikaltimu padarytos žalos kompensavimas – smurtiniu nusikaltimu padarytos turtinės ir (ar) neturtinės žalos kompensavimas iš Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondo programos, kai yra priimtas apkaltinamasis teismo nuosprendis ir smurtinį nusikaltimą padaręs asmuo ar už jo veiką atsakingas asmuo neatlygina teismo sprendimu priteistos žalos.

Pirminė ir antrinė teisinė pagalba fiziniams asmenims, gyvenantiems Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje teikiama Raseinių rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriuje, 117 kabinete, V. Kudirkos g. 5, Raseiniai.

Gyventojų priėmimo laikas:
Pirmadienis - Ketvirtadienis   8-17.00 val.
Penktadienis  8-15.45 val.
Pietų pertrauka nuo 12-12.45 val.

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.238.194.166.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą

Siekdama gerinti vaikų sveikatos priežiūros kokybę ir bendradarbiaudama su šeimos gydytojų bei tėvų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerij...

Paaiškėjo mokinių teisinių žinių konkurso ,,Temidė“ antrojo etapo nugalėtojai

Gegužės 9 – 10 dienomis Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko tradicinis renginys – mokinių teisinių žinių konkurso ...