Šiluva ruošiasi tapti valstybinės svarbos objektu

 Šiandien Savivaldybės meras Algirdas Gricius drauge su Kauno arkivyskupu metropolitu Lionginu Virbalu SJ vyko vizito pas LR ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių, susitikime taip pat dalyvavo Seimo narė Vida Ačienė. Pagrindinė susitikimo tema - religinio turizmo skatinimas Šiluvoje, įgyvendinant Jono Pauliaus II piligrimų kelio programą.

Meras ūkio ministrui pabrėžė, kad Raseinių r. savivaldybė yra viena iš atsakingų vykdytojų, įgyvendinant Jono Pauliaus II piligrimų kelio programą bei viena iš Europos Švento Jokūbo kelio asociacijos narių, o rajono vienas prioritetų - religinio turizmo, Švč. Mergelės Marijos apsireiškimu garsaus Šiluvos miestelio, kaip piligrimystės centro, plėtra. Savivaldybės vadovas įvardijo, kas rajone jau nuveikta šia linkme: šiemet pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Portugalijos Respublikos Ourem savivaldybe, kurioje yra Dievo Motinos apsireiškimais garsi Fatima, mero iniciatyva sudaryta darbo grupė kartu su Kauno arkivyskupijos kurija, Šiluvos šventove ir parapijos atstovais, kuri parengė Religinio turizmo skatinimo Šiluvoje programos projektą, kur numatyta ne tik įgyvendinti Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio programą, bet ir padidinti Šiluvos, kaip religinio turizmo vietovės žinomumą ir konkurencingumą, kurį įgyvendinus, padidėtų vietos gyventojų pajamos, būtų sukurtos naujos verslo nišos ir pritrauktos naujos investicijos, būtų sprendžiami rajono ekonominės ir socialinės raidos klausimai ir prisidedama prie turizmo plėtros skatinimo Lietuvoje. Įvardintinos ir turizmo plėtros Šiluvoje problemos: nepakankamai išnaudojami gamtiniai bei kultūriniai ištekiai, nepakankama bendroji ir rekreacinė infrastruktūra, per maža turizmo paslaugų pasiūla ir pan.

Tačiau vien savivaldybės ir dvasininkijos pastangų nepakanka – būtinas ir labai svarbus aukščiausios šalies valdžios teigiamas požiūris. Meras A. Gricius atkreipė dėmesį, kad Raseinių rajono savivaldybė, o kartu ir Šiluva, unikali ir viena iš seniausių Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietų Europoje, net nėra įtraukta į LR Vyriausybės patvirtintą Lietuvos turizmo plėtros 2014 – 2020 metų programą, kurioje rengėjai išskyrė savivaldybių teritorijose esančius patraukliausius turizmo objektus, apimančius prioritetinius turizmo plėtros regionus. Tai apribojo Raseinių rajono savivaldybės dalyvavimą ES lėšomis finansuojamose programose dėl turizmo rinkodaros priemonių ir pan. Galbūt dėl to šiandien turime tokią situaciją, kurią įvardino Portugalijos, Ourem savivaldybės meras, kad jų savivaldybėje esanti Fatima Lietuvos gyventojams yra geriau žinoma nei Šiluva. „Manome, kad tai būtina kuo skubiau ištaisyti ir patikslinti Lietuvos turizmo plėtros 2014 – 2020 metų programą, į prioritetinius turizmo plėtros regionus įtraukiant Raseinių rajono savivaldybę (Šiluvą), o religinį turizmą išskirti kaip prioritetinį. Mūsų įsitikinimu, Šiluva turi būti pripažinta valstybinės reikšmės objektu“, - kalbėjo A. Gricius, o jam pritarė ir Kauno arkivyskupas L. Virbalas. Susitikime taip pat aptarta Kryžių kelio įrengimo tąsa, dviračių takų ir kitos infrastruktūros vystymo klausimai.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius teigiamai įvertino pateiktus argumentus ir pritarė, kad religinio turizmo plėtra yra svarbi darniam ekonomikos augimui ir vietos bendruomenių socialiniam įsitraukimui. Jis pažadėjo inicijuoti Jono Pauliaus II piligrimų kelio projekto, įskaitant ir Šiluvos, paskelbimą valstybei svarbiu objektu, bei inicijuoti Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio objektų išsaugojimo bei pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2014–2022 m. darbų sąrašo ir Lietuvos turizmo plėtros 2014 – 2020 metų programos patikslinimą.

Diskutuojant Šiluvos plėtros, projektų įgyvendinimo ir finansavimo klausimais, Savivaldybės meras netolimoje ateityje planuoja bendrą susitikimą su kitų ministerijų ir Bažnyčios atstovais.

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.238.194.166.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Atsisakoma perteklinių pažymų apie vaikų sveikatą

Siekdama gerinti vaikų sveikatos priežiūros kokybę ir bendradarbiaudama su šeimos gydytojų bei tėvų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerij...

Paaiškėjo mokinių teisinių žinių konkurso ,,Temidė“ antrojo etapo nugalėtojai

Gegužės 9 – 10 dienomis Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko tradicinis renginys – mokinių teisinių žinių konkurso ...