Įamžintas monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimas

Sausio 26-ąją Viduklėje vyko šventė, skirta monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimui įamžinti. Į šventę susirinko gausus būrys monsinjoro bendraminčių, dvasininkų, parapijiečių, rajono žmonių, svečių. Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčioje, kurias aukojo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, pamokslą skaitė Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. Po pamaldų į susirinkusiuosius kreipėsi Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Albertas Stanulis, kuris pasidžiaugė dalyvių gausa ir padėkojo už gražią iniciatyvą ir įgyvendiną sumanymą įamžinti monsinjoro A. Svarinsko atminimą.
 

   Renginio vedėjas Edgaras Juška pakvietė monsinjoro draugus, bendraminčius pasidalinti prisiminimais apie Alfonsą Svarinską – mūsų krašto moralinį autoritetą, dvasinį mokytoją, kuklų, tačiau spinduliuojantį šiluma ir išmintimi paprastą žmogų, didį patriotą, iškilų dvasininką, lietuvišką Mozę, kuris vedė tautą į laisvę. Priminimų valandą šiltomis mintimis ir prisiminimais apie šią unikalią asmenybę dalijosi Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Telšių vyskupas ordinaras Jonas Boruta, Šiaulių vyskupas ordinaras Eugenijus Bartulis, Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius, idėjos įamžinti monsinjoro atminimą iniciatorė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo signatarė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų klubo vadovė Birutė Valionytė.
 

   Pasidaliję prisiminimais, visi sugužėjo į greta bažnyčios esantį Alfonso Svarinsko skverą, kuriame neseniai pastatytas paminklas, įamžinantis monsinjoro atminimą – atminimo lenta su bareljefu Alfonsui Svarinskui (skulptorius Osvaldas Neniškis). Atminimo lenta iškilmingai pašventinta, padėta gėlių, sugiedota „Lietuva brangi“.
 

   Šv. Mišių ir renginio metu giedojo jungtinis Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčios Sumos ir jaunimo choras (vadovai Jurgita Underienė ir Rolandas Žakys), solistė Lina Urniežiūtė, Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčios jaunimo choras „Angeliukai“ (vadovė Jurgita Underienė).
 

   Šią šventę suorganizavo Raseinių rajono savivaldybė, Viduklės Šv. Kryžiaus parapija ir klebonas Albertas Stanulis, Raseinių rajono kultūros centras, Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų klubas ir jo vadovė Birutė Valionytė.

Šaltinis: http://www.raseiniai.lt
 

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.108.129.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Rimas Bružas: „Lietuva dabar gyvena patį geriausią laiką“

Paskutinį šių metų rudens vakarą į Raseinius atvyko žurnalistas, režisierius, keliautojas Rimas Bružas. Jis su raseiniškiais pasidalino įsp...

Turiningas neįgaliųjų darbymetis

Tamsios vėlyvo rudens dienos, darganotas oras nejučiomis skatina ieškoti jaukumo ir prasmingos veiklos, kuri būtų miela ne tik pačiam sau, bet i...