Šiltas susitikimas su Valentinu Masalskiu Kaulakių bibliotekoje

Kaulakių bibliotekoje didelio susidomėjimo sulaukė susitikimas su vienu garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, Klaipėdos jaunimo teatro įkūrėju ir režisieriumi, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros profesoriumi Valentinu Masalskiu.

Į renginį rinkosi lankytojai iš viso rajono: Raseinių, Ariogalos, Šiluvos, Betygalos ir kt. Nemažai atvyko dirbančių kultūros namuose, turinčių teatrus savo darbo vietose.

Aktorius atvirai dalijosi prisiminimais apie savo vaikystę, iškrėstus pokštus, pripažindamas, kad buvo negeras vaikas. Bet suaugusius sužavėdavo, kai pasilipęs ant kėdės, deklamuodavo J. Marcinkevičiaus „Grybų karą". Tai atpirkdavo visas išdaigas ir visi sakydavo „koks geras vaikas".

Aktorius gimė ir augo Kaune, bet daug laiko praleido Betygaloje, kur gyveno seneliai. Ypatingas ryšys jį siejo su močiute, tėvo mama, kurią labai mylėjo ir su ja praleido didelę dalį vaikystės.

Tėvai, būdami darbininkais, į teatrą nėjo, todėl ir pažintis su teatru aktorių aplankė vėlai. Būdamas aštuoniolikos metų nusipirko pirmąjį bilietą į teatrą ir nusivylė nepamatęs tai ko tikėjosi. Galbūt tai ir paskatino mokytis aktorinio meno Lietuvos muzikos akademijoje ir kurti vaidmenis tokius, kokius matė savo vaizduotėje.

Valentinas Masalskis sako, kad aktorius tai melagis, nes turi apsimesti tuo, kuo iš tikrųjų neesi. Ir sugebėti visus įtikinti, kad esi. Aktorius meluoja sau, jis turi apgauti save.

„Man pačiam atrodo, kad geriausiai vaidinu tada, kai užsimirštu, jog esu aktorius, kai pavyksta tapti herojumi iki kaulų smegenų. Tada tarsi pats likimas vedžioja rankas, kūną, žvilgsnį, mintį. Tačiau skaudžiausią atsivėrimo akimirką ima ir iškrinta žiūrovui rūbinės numeriukas! Viskas... Bet tai dar nieko, palyginti su abejingu veidu salėje, noru teatro šventovėje rasti pigią pramogą", – kalbėjo aktorius. Jis sakė, kad jį visą laiką traukė ryšys su žmogumi, pokalbis. Dažnai lankydavosi Paberžėje pas Tėvą Stanislovą. Iš jo gavo daug gyvenimo pamokų.

„Tik bendraudamas gali pažinti žmogų", – įsitikinęs V. Masalskis.

Atvykęs į Kaulakius pirmiausia pasidomėjo, kaip gyvename, ko tikimės iš tik praėjusių rinkimų į Seimą, ar patenkinti valdžia? Norėjo, kad susitikimas būtų pokalbio formos. Kalbėjo ir tokiomis temomis kaip žmonių susvetimėjimas, savanaudiškumas, emigracija. Jis pastebi augelio puikybę, garbės troškimą. Vyrauja daug patyčių tiek tarp suaugusiųjų, tiek tarp vaikų. Bibliotekai svečias padovanojo Daivos Šabasevičienės knygą „Valentinas Masalskis: ieškant teatro". Knygoje – išsami aktoriaus kūrybinė biografija, užrašyta pokalbio forma, kolegų atsiliepimai. Daug tekstų verčiančių susimąstyti apie gyvenimiškas problemas, pateikiami teatro ir gyvenimo panašumai. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis. Aktorius žadėjo, kad dar tikrai apsilankys ir šis susitikimas nepaskutinis.

Renginyje dalyvavęs Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas svečiui padovanojo knygą „Raseinių kraštas".

Dėkoju renginio rėmėjams: Pagojukų seniūnijai, Algimantui Babiliui, Elenai Pocienei.

Zita Gedminienė
 

Kaulakių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
 

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.108.129.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Rimas Bružas: „Lietuva dabar gyvena patį geriausią laiką“

Paskutinį šių metų rudens vakarą į Raseinius atvyko žurnalistas, režisierius, keliautojas Rimas Bružas. Jis su raseiniškiais pasidalino įsp...

Turiningas neįgaliųjų darbymetis

Tamsios vėlyvo rudens dienos, darganotas oras nejučiomis skatina ieškoti jaukumo ir prasmingos veiklos, kuri būtų miela ne tik pačiam sau, bet i...