Susitikimas su fotomenininku Mariumi Čepuliu Butkiškėje

Darganotą lapkričio 10-osios popietę į Butkiškės bendruomenės II namų salę sugužėjo gausus būrys butkiškiečių, aplinkinių kaimų gyventojų, gretimo Jurbarko rajono Juodaičių pagrindinės mokyklos moksleivių su mokytoja.

Sausakimšoje salėje buvo jauku: židinyje traškėjo ir šnypštė malkos, skleisdamos malonią šilumą, į langą tekšėjo lietaus lašai... Visi nekantriai laukė susitikimo su populiariuoju fotomenininku Mariumi Čepuliu. Kodėl populiariuoju? Ogi todėl, jog Mariaus fotoklajones feisbuke seka beveik 60 tūkst. gerbėjų. Ir dar... Šiemet jis išleido pirmąją savo knygą „Metai: gamtos fotografo dienoraštis", kuri sulaukė didžiulio susidomėjimo ir 3000 egz. tiražu „Latutės" spaustuvės išleista knyga kaipmat buvo išgraibstyta šiųmetinėje „Knygų mugėje". Tad į susitikimą Marius atsivežė vos vieną egzempliorių.

Susitikimo organizatorė – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Butkiškės filialo bibliotekininkė Vilma Augustinavičienė pristatydama fotomenininką pasidžiaugė tuo, jog po daugelio raginimų Marius pagaliau sutiko atvykti į susitikimą. O tai padaryti jam išties sudėtinga, kadangi susitikimų su šiuo įdomiu žmogumi laukia bemaž 300 mokyklų ir įvairių švietimo įstaigų. Tokio įspūdingo gerbėjų skaičiaus jis nusipelno dar ir dėl pagarbos kiekvienam jo fotoklajonių feisbuke sekėjui. Retas fotomenininkas, patalpinęs pavykusią nuotrauką savo paskyroje, ją pakomentuoja, o jo kiekvieną kadrą lydi smagūs tekstai. Jis mielai atsakinėja į savo gerbėjų klausimus.

„Kad kadras pavyktų, svarbiausios – žinios ir geležinė kantrybė, aišku, dar reikia mokėti fotografuoti ir turėti su kuo", – linksmai apie savo fotoklajones pasakojo svečias. Komentuodamas pačius geriausius kadrus, Marius išsitarė ir kiek valandų, dienų ar net savaičių tenka laukti karštyje ar šaltyje įsitaisius slėptuvėje. „Reikia daug kantrybės, o kartais sėkmės, kad atsirastum reikiamoje vietoje ir tinkamu metu nuspaustum mygtuką", – sakė laukinės gamtos mylėtojas.

Tuo įsitikino ir susirinkusieji, kai skaidrėse išvydo nuostabaus grožio Lietuvos augmeniją ir gyvūniją. Kiekvienam kadrui – atskira jo atsiradimo istorija: linksmi, o kartais ir pavojingi nuotykiai, žvėrių ir paukščių vilionių metodai, maskuočių pritaikymas, fotografavimo technika... Marius tikisi išleisti dar vieną knygą, kurioje ketina užfiksuoti dar „neišlauktus", sunkiai pagaunamus žvėris ir paukščius čia, Lietuvoje. „Galėčiau vilką įamžinti, tarkim, Baltarusijoje ir visus apgauti. Tačiau neturiu tokio tikslo", – tvirtino fotomenininkas.

Dvi susitikimui skirtos valandos nė kiek neprailgo. „Šiandien, turbūt, apie laukinę gamtą sužinojome daugiau nei per metus mokykloje...", – dėkodama už susitikimą ir įteikdama svečiui suvenyrą sakė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Virginija Miežinienė. Mariui už apsilankymą bei nuotaikingą ir spalvingą gamtos „pamoką" dėkojo Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis ir renginio organizatorė Vilma Augustinavičienė.

„Ačiū fotografui už nuostabią knygą, už kantrybę ir meilę gamtai. Ši knyga – atgaiva ir poilsis sielai, pati geriausia dovana draugui", – Mariaus feisbuko paskyroje „Čepulio fotoklajonės" rašo viena iš gerbėjų. Jai nepritarti – neįmanoma!

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.90.108.129.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Rimas Bružas: „Lietuva dabar gyvena patį geriausią laiką“

Paskutinį šių metų rudens vakarą į Raseinius atvyko žurnalistas, režisierius, keliautojas Rimas Bružas. Jis su raseiniškiais pasidalino įsp...

Turiningas neįgaliųjų darbymetis

Tamsios vėlyvo rudens dienos, darganotas oras nejučiomis skatina ieškoti jaukumo ir prasmingos veiklos, kuri būtų miela ne tik pačiam sau, bet i...