D. Ulickas: nerūpestingi žvejai privalo susimokėti

 Naujienų portalas Alfa.lt klausia: „Ar pavojų nepaisantys žvejai turėtų susimokėti už gelbėjimo paslaugas?”
 
 

Sekmadienį Kuršių mariose atskilus ledo lytims ir atsivėrus properšoms pradėta žvejų gelbėjimo operacija. Į krantą pargabenta per 100 žmonių. Tam gelbėjimo tarnybos pasitelkė valtis, laivus ir net sraigtasparnį. Džiaugiuosi, kad mūsų tarnybos sureagavo greitai – žmonės išgelbėti, išvengta skaudžios nelaimės.
 
 

Tačiau leiskite paklausti, ar šie veiksmai buvo prasmingi? Juk ne vienas išgelbėtas žvejys, vos tik nutolus gelbėtojams, vėl ropštėsi ant ledo ir žvejodamas rizikavo savo gyvybe.
 
 

Situacija absurdiška – valstybė deda visas pastangas, sutelkia specialiąsias tarnybas tam, kad išgelbėtų pavojuje atsidūrusius žmones, tačiau daliai jų tai nė motais? Tokios gelbėjimo operacijos valstybei kainuoja daug, o išlaidos, žinoma, yra padengiamos mokesčių mokėtojų pinigais. Aš, kaip Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys, šiuo klausimu laikausi gana griežtos pozicijos: jei žvejai piktybiškai ignoruoja ir neįsiklauso į įspėjimus, tegul ir sumoka už savo gelbėjimo paslaugas. Žinoma, pirmiausiai valstybė privalo nustatyti taisykles, kurios apibrėžtų, kada žvejai būtų baudžiami ir turėtų sumokėti už jiems suteiktą pagalbą.
 
 

 Pradėkime nuo įspėjimų – meteorologams pranešus, kad orai šyla, ledas plonėja ir darosi pavojingas, vandens telkinio savininkai, valdytojai, nuomotojai ar valstybės tarnybos turėtų įspėti žvejus ir uždrausti jiems užsiimti poledine žūkle. Šalia vandens telkinių, gerai matomose vietose, turėtų būti pastatyti įspėjamieji ženklai, savivaldybės, specialiosios tarnybos privalėtų išplatinti pranešimus apie draudimą žvejams lipti ant ledo. Prie to galėtų prisidėti ir žiniasklaida.
 
 

Įspėjimai apie draudimą lipti ant nesaugaus ir netvirto ledo leistų taikyti drausmines nuobaudas žmonėms, kurie tokiems pranešimams buvo abejingi. Tai reiškia, kad jei žvejys žinodamas apie pavojus vis tiek piktybiškai liptų ant ledo, nutikus nelaimei ir prireikus pagalbos pats už ją ir susimokėtų ir būtų nubaustas.
 
 

Esu įsitikinęs, kad tai būtų teisingas problemos sprendimo kelias ir gera pamoka nusikalstamai nerūpestingiems žvejams, kurių, kaip matome, yra ne vienas. Svarbu suprasti, jog sveikata ir gyvybė yra kur kas brangesnė nei poledinės žūklės laimikis.
 
 

Darius Ulickas, Seimo Darbo partijos frakcijos narys, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys
 
 

  

Griežtai draudžiama Raseiniškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Raseiniškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Raseiniškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.145.45.143.

Rašyti

Portalo Raseiniškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Raseiniai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

V. Uspaskich. Idėja Lietuvai

Sąžiningai pasakius, stebėdamas Lietuvai siūlomas idėjas laukiau, ar kam nors pavyks priartėti prie minties, kuri iš tikrųjų galėtų kardina...

Kelias į žmogų – seniūno pareiga

Kokios yra rajono seniūnų lyderio pareigos, kokių savybių jam reikia, kaip rengiamasi diskusijoms , kokios ateities vizijos?